BAŞAKŞEHİR KURU GIDA TOPTANCI HALİ

Başakşehir Kuru Gıda Toptancı Hali projesi 322.000 m²’lik toplam alan ve yaklaşık 110.000 m²’lik inşaat alanı üzerinde yapımı gerçekleştirilecek olup proje kapsamında; ETNA T3 KI ve T2 KI serisi frekans kontrollü hidrofor sistemleri, EFP D, DP serisi atık su drenaj pompaları ve NFPA20 standardına uygun yangın pompaları tesis edilmiştir.

Projede kullanılan ETNA 3 PFK KI serisi frekans kontrollü komple paslanmaz çelik hidrofor sistemleri ile; talep edilen değişken miktarda suyun istenilen sabit basınçta sağlanması garanti edilmiş olup, böylelikle kullanıcılara kesintisiz bir konfor sunulmaktadır. Yeni nesil IE3 motorlu frekans kontrollü 3 PFK KI serisi hidrofor sistemlerinin kullanımı ile klasik hidrofor sistemlerine oranla işletim giderleri minimize edilmektedir. Pompa giriş-çıkış gövdeleri, pompa gövdesi,  fan ve difüzör malzemesi AISI304 kalite paslanmaz çelik olup; sızdırmazlık ise mekanik keçe (karbon-seramik) ile sağlanmaktadır. 3 PFK KI serisi hidrofor sistemlerinde; taşıyıcı kaide üzerinde komple paslanmaz çelik kollektör gurupları, eş yaşlandırma özellikli frekans kontrollü pano kullanılmaktadır.

930 toptancı dükkanı, banka, restoran gibi işletme binalarının yanı sıra 109 ticari dükkan, 1.125 araçlık otopark ve sosyal tesislerin inşasını da içeren projenin tamamlanmasıyla birlikte; 1986’dan günümüze Rami Kışlası’nda elverişsiz koşullarda çalışan esnaf, daha modern çalışma alanlarına ve tesislere kavuşacaktır.