GALA BATIKENT

Ankara Batıkent’de inşaa edilen 1214 adet daire 17 bloktan oluşan GALA BATIKENT projesinde yüksek enerji verimliliğine sahip ETNA ürünleri tercih edilmiştir. Şehrin hızlı temposunda durup dinlenme fırsatı sunan sosyal donatıları ve akıllı bina teknolojilerine sahip tasarım/uygulamaları ile ön plana çıkan proje kapsamında; 2 PFK KO 25 serisi frekans kontrollü hidrofor sistemi ve TS EN 12845 normuna sahip ETN YE-K model yangın pompası tesis edilmiştir

Projede kullanılan ETNA 2 PFK KO serisi frekans kontrollü hidrofor sistemi ile talep edilen değişken miktarda suyun istenilen sabit basınçta sağlanması garanti edilmiş olup kullanıcılara kesintisiz bir konfor sunulmuştur. Yeni nesil IE3 motorlu frekans kontrollü 2 PFK KO serisi hidrofor sistemlerinin kullanımı ile klasik hidrofor sistemlerine oranla işletim giderleri minimize edilmiştir.

ETNA 2PFK KO serisi frekans kontrollü hidrofor sistemlerinde kullanılan pompalarda; pompa giriş-çıkış gövdeleri GG25 pik döküm, pompa gövdesi AISI304 paslanmaz çelik, fan ve difüzör lexan(polycarbonate) malzemeden olup; sızdırmazlık ise mekanik keçe (karbon-seramik) ile sağlanmaktadır. 2PFK KO serisi hidrofor sistemlerinde; taşıyıcı kaide üzerinde komple paslanmaz çelik kollektör gurupları (opsiyonel), eş yaşlandırma özellikli frekans kontrollü pano kullanılmaktadır.