GALATAPORT

Şehrin en büyük ve prestijli projelerinden biri olma niteliğini taşıyan GALATAPORT, ETNA Mobil Yangın Söndürme ve Su Baskını Boşaltma Pompası HIZIR 90/65 ’i tercih etti.

GALATAPORT, İstanbul Salı Pazarı Kruvaziyer Limanı Projesi, Karaköy Rıhtımı'ndan Fındıklı’ ya kadar uzanan 1.2 kilometrelik sahil şeridindeki 112 bin 147 metrekarelik alanı kapsıyor. Sahil şeridinde yapılacak olan otel, restoran ve diğer ticari işletmeler ile bölgenin sahil şeridinin turistik bir cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

ETNA HIZIR 90/65; iki lastikli treyler üzerine monte edilmiş uygun kapasitede dizel motora direkt elastiki kaplin ile bağlanmış yüksek performanslı pompası ile, egzoz gazının emiş hattı ile bağlantısı bulunan ventüri mekanizmasına(kendinden emiş mekanizması) yönlendirilmesi sonucu pompanın emiş borusuna su doldurmadan ilk çalıştırılmanın yapılması ve suyun basınçlandırılmasını gerçekleştirmektedir.

GALATAPORT’a tesis edilen ürün; 90 ton/saat-90 mSS hidrolik değerlerine sahip olup, sızdırmazlık mekanik salmastra ile sağlanmıştır. Emme çapı DN80, basma çapı DN65, pompa gövdesi GG25 pik döküm, çark çapı 268 mm bronz olup, ürün 65 kW-2900 d/dk iki zamanlı, marşlı, dört silindirli dizel motora sahiptir.

Ürünün standart aksesuarları arasında pompa ile birlikte emme hortumu, basma hortumu, su püskürtme lansı, yakıt tankı, kontrol panosu ve aküler bulunmaktadır. Köpük basılması istendiğinde ise opsiyonel olarak köpük mikseri verilmektedir.

Hızır Mobil endüstriyel tesislerde, tersanelerde, marinalarda, askeri tesislerde, yakıt depolama tesislerinde, afet işleri ile uğraşan kurumlarda, yangın söndürme veya su boşaltma ihtiyacının olduğu tüm yerlerde bir su tankerinin arkasına bağlanılarak yangına müdahale veya herhangi bir aracın arkasına takılarak su baskını ile mücadelede kolayca kullanılabilir.