KORDON İSTANBUL

Levent ve Maslak’ın yanı başında, İstanbul’un en çok değer kazanan bölgesi Cendere Vadisi’nde “Ulaşılabilir Lüks” mottosuyla hayata geçen Kordon İstanbul projesinde yüksek enerji verimliliği ve kaliteye sahip ETNA ürünleri tercih edilmiştir.

A sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olma özelliği ile dikkat çeken Kordon İstanbul projesinde; üç pompalı frekans kontrollü hidrofor, ıslak-kuru rotorlu sirkülasyon pompaları, NFPA20 standardına uygun yangın pompası ve EFP serisi atık su-drenaj pompası kullanılmıştır.

Projede kullanılan 3 PFK KI serisi frekans kontrollü komple paslanmaz çelik pompalı hidrofor sistemleri ile talep edilen değişken miktarda suyun istenilen sabit basınçta sağlanması garanti edilmiş olup, böylelikle kullanıcılara kesintisiz bir konfor sunulmaktadır. Yeni nesil IE3 motorlu frekans kontrollü 3 PFK KI serisi hidrofor sistemlerinin kullanımı ile klasik hidrofor sistemlerine oranla işletim giderleri minimize edilmektedir. ETNA 3 PFK KI serisi frekans kontrollü komple paslanmaz çelik pompalı hidrofor sistemlerinde; pompa giriş-çıkış gövdeleri, pompa gövdesi,  fan ve difüzör malzemesi AISI304 kalite paslanmaz çelik olup; sızdırmazlık ise mekanik keçe (karbon-seramik) ile sağlanmaktadır. 3 PFK KI serisi hidrofor sistemlerinde; taşıyıcı kaide üzerinde komple paslanmaz çelik kollektör gurupları, eş yaşlandırma özellikli frekans kontrollü pano kullanılmaktadır.