MAKİPORT - ANTALYA

Antalya Konyaaltı’ da yerleşik Makiport projesi, denize sıfır konumu ve akıllı bina konseptine uygun mimari özellikleriyle ön plana çıkan seçkin bir konut projesidir. Antalya’nın en gözde bölgelerinden birisinde hayata geçirilen bu seçkin projede ETNA ürünleri tercih edilmiştir.

Proje kapsamında; 2HF KO 25/6-75 serisi çift pompalı frekans kontrollü hidrofor sistemi,  ecocircXL serisi ıslak rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompaları, EILR serisi kuru rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompaları, EFP30 serisi parçalayıcı bıçaklı drenaj pompaları ve NFPA20 normuna uygun yangın pompası tesis edilmiştir.

Projede kullanılan EILR serisi inline kuru rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompalarında; pompa giriş-çıkış, pompa gövdesi, fan(çark) döküm malzemeden olup, sızdırmazlık ise mekanik keçe (karbon-seramik) ile sağlanmaktadır. Estetik, ergonomik tasarıma sahip EILR serisi yeni nesil sirkülasyon pompalarında IE2 tercihen de IE3 motor kullanılmakta olup, talep edilmesi durumunda motor üzerine entegre frekans kontrol sürücülü versiyonu da mevcuttur.                   

Projede kullanılan ETNA HF KO25/6-75 serisi frekans kontrollü hidrofor sistemleri ile; basınçlı su temininde talep edilen miktarda suyun istenilen basınçta sağlanması garanti edilmiş olup, böylelikle kullanıcılara kesintisiz bir konfor sunulmuştur. Yeni nesil IE2/IE3 motorlu frekans kontrollü ETNA HF KO25/6-75 T-KI serisi hidrofor sistemlerinin kullanımı ile, klasik hidrofor sistemlerine oranla işletim giderleri minimize edilmiştir.

ETNA HF KO25/6-75 serisi frekans kontrollü hidrofor sistemlerinde kullanılan pompalarda; pompa giriş-çıkış gövdeleri, pompa gövdesi, fan, difüzör norly malzemeden olup; sızdırmazlık ise mekanik keçe (karbon-seramik) ile sağlanmaktadır. ETNA HF KO25/6-75 serisi hidrofor sistemlerinde; taşıyıcı kaide üzerinde komple paslanmaz çelik kollektör gurupları(opsiyonel), eş yaşlandırma özellikli frekans kontrollü panolar kullanılmaktadır.