TOKİ ÇEŞME KONUTLARI

TOKİ Çeşme projesi; TOKİ öncülüğünde yürütülen bir kentsel dönüşüm projesidir. Proje ile modern, insan odaklı ve çevre ile uyumlu konutlar ve sosyal yaşam alanlarının oluşturulması hedeflenmektedir. Türkiye’nin alanındaki en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisi olan TOKİ Çeşme projesi bünyesinde yüksek kaliteli ETNA ürünleri tercih edilmiştir.

Proje kapsamında; 88 adet T2 EPH C12 serisi hidrofor sistemleri, 176 adet ecocircXL model ıslak rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompası, 2 adet Y2KO serisi alarm kitli hidrofor kullanılmaktadır.

Projede kullanılan ecocircXL serisi ıslak rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompalarında; pompa giriş-çıkış, pompa gövdesi döküm, çark PPO malzemeden olup, sızdırmazlık ise mekanik keçe (karbon seramik) ile sağlanmaktadır. Estetik, ergonomik tasarıma sahip yeni nesil ecocircXL serisi sirkülasyon pompalarında, ErP direktiflerine uygun entegre frekans kontrol sürücüsü mevcuttur.                                                                                                 

ETNA EPH & KO serisi hidrofor sistemleri ile; basınçlı su temininde talep edilen miktarda suyun istenilen basınçta sağlanması garanti edilmiş olup, böylelikle kullanıcılara kesintisiz bir konfor sunulmaktadır. Yeni nesil IE3 motorlu ETNA EPH & KO serisi hidrofor sistemlerinin kullanımı ile klasik hidrofor sistemlerine oranla işletim giderleri minimize edilmiştir.