Haberler

Odağımız Müşteri Memnuniyeti ve Enerji Verimliliği Yüksek Pompa Çözümleri

26.01.2021

ETNA olarak odağımız, konutsal ve ticari bina uygulamalarına yönelik sunmuş olduğumuz enerji verimliliği yüksek pompa çözümlerimiz ve teknik uzmanlığımız ile yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Elektrik Mühendisleri Odası verilerine göre; elektrik enerjisinin %25’i konutlarda, %6’sı ticari alanlarda, %5’i kamu kurumlarında, %4’i sokak aydınlatmalarında, %60’ı ise sanayi sektöründe üretimde kullanılmaktadır. Sanayide kullanılan elektriğin %70’i ise asenkron motorlarda kullanılmaktadır. Dolayısıyla toplam tüketimin %40-45’lik bölümü direkt olarak pompa sektörü ile alakalıdır. Bildiğiniz üzere Avrupa Birliğini’nin ecodesign-ErP 2009/125/EC direktifi gereği gerek asenkron motorlar gerekse de santrifüj pompalara dair enerji verimliğini daha üst seviyeye çeken kriterler bulunmaktadır. Bizler de üretimimizi bu düzenlemelerin gerektirdiği niteliklere göre yapmaktayız. Daha yüksek verimlilikte motor kullanmaya ilave olarak enerji verimliliğini artıracak bir diğer husus pompa sisteminin frekans kontrollü (değişken devirli) olmasıdır. Bizlere ulaşan taleplerde; sistemin frekans kontrollü olarak tesis edilmesi durumunda işletme aşamasında müşterilerimizin sağlayacakları enerji ve ekonomik tasarrufu hakkında muhataplarımızı bilinçlendirmekte, yeni nesil, enerji verimli yüksek ürünlerimizin kullanımını teşvik etmekteyiz.

Ürünlerimizi kullanan tüketicilerimize taahhüdümüz, yüksek kaliteli ve kabul edilebilir fiyatta ürünler sunmak ve satış sonrasında yanlarında olarak memnuniyetlerini en üst seviyede sürmesini sağlamaktır.