Haberler

ETNA Taşınabilir Yangın Pompası, Yangına Başlangıç Anında Hızlı Müdahale İçin Etkin Çözüm!

16.02.2022

ETNA taşınabilir yangın pompası; dizel motora direkt akuple, kendinden emişli, tek kademeli, yatay tip santrifüj pompa, koruma kontrol paneli, emiş, basma hortumları, aksesuarlar ve taşıyıcı şaseden oluşmaktadır. ETNA Taşınabilir yangın pompası, özellikle yakın çevresinde kolay alevlenir ağaç, kağıt, plastik vb. materyallerin bulunduğu konut, villa, apart otel, motel, az katlı askeri tesisler, orman içi yapılarda yangına başlangıç aşamasında müdahale etmek ve söz konusu yapıların soğutulması, yangın direncinin artırılması için etkin bir çözümdür.

ETNA Taşınabilir yangın pompasını işletmeye almak için yangın pompasını havuz, kuyu, sarnıç vb. su deposunun yanına taşıyıp emiş hortumu ve flatörünün suya atılması, sonrasında emiş hattının havası alınıp, suyla doldurulması gerekmektedir.  Tüm bu ön hazırlık işlemlerinden sonra yangın pompasını çalıştırmak için pano üzerindeki start butonuna basılması yeterli olmaktadır.

ETNA Taşınabilir yangın pompası; 5m emiş hortumu, 20 m bezli tip basma hortumu, kurt ağzı bağlantı, su püskürtme lansı ile komple paket halinde sunulmaktadır. ETNA taşınabilir yangın pompası, talep edilmesi halinde köpük atma mikseri ve köpük lansı ilavesi ile hem su hem köpük atabilme özelliğine sahip olabilmektedir.

Dizel Pompa Özellikleri

Kontrol paneli içerisinde aküyü şarj etmek için 1(bir) adet redresör mevcut olup, mobil yangın pompası çalıştırılmadığı zamanlarda 220V elektrik enerjisi ile akü sürekli şarjlı olarak hazır bekletilmektedir.

Debi: 10 m3/h

Basınç: 60 mSS

Gövde: GG20 Pik Döküm

Fan(çark): Alüminyum

Salmastra: Mekanik

Giriş-Çıkış çapı: 2”

 

Dizel Motor Özellikleri

4 zamanlı, tek silindir, hava soğutmalı dizel motor

Güç: 10 HP

Devir: 3600 d/dk

Voltaj: 220V – 50Hz

Akü: 12V DC

Yakıt tank kapasitesi: 5lt

Yakıt tüketimi: 1,8 lt/saat

İlk çalıştırma: Elektrik marşlı start/stop, manuel(ip)

Emniyet: Yağ basınç kontrol